
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 460 V/µs |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| -3db Bandwidth | 365 MHz |
| Input Bias Current | 6.5 µA |
| Nominal Supply Current | 3.2 mA |
| Output Current per Channel | 120 mA |
| Gain Bandwidth Product | 135 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 74 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Voltage Gain | 103 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 81 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Input Voltage Noise Density | 10 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 994
Distributors
pcbx
Unit Price$1.61496
Ext.Price$1.61496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.61496 | $1.61496 |
| 10 | $1.20117 | $12.01170 |
| 25 | $1.10115 | $27.52875 |
| 50 | $1.04366 | $52.18300 |
| 100 | $0.98916 | $98.91600 |
| 300 | $0.94410 | $283.23000 |
| 500 | $0.90110 | $450.55000 |
| 1000 | $0.86946 | $869.46000 |
| 3000 | $0.84430 | $2532.90000 |
| 5000 | $0.81987 | $4099.35000 |
